Prodej pozemku k bydlení, Chrášťany
Pozemek k bydlení, ul. Ke Kapličce,
Chrášťany u Prahy
Na prahu metropole
plocha 1003 m2
Pozemek k bydlení, ul. Ke Kapličce,
Chrášťany u Prahy
Na prahu metropole
plocha 1003 m2
Exkluzivně nabízím k prodeji rovinatý pozemek v centru obce Chrášťany s vlastní příjezdovou cestou. Pozemek se nachází mimo hlavní komunikace vedoucí na Prahu, v klidné lokalitě s parkem a vodní nádrží, naproti Rodinné škole - základní a mateřské škole.
Podle schváleného územního plánu obce z roku 2020 může být zastavěná plocha budoucího domu maximálně 200 m2, výškové omezení - 3 nadzemní podlaží včetně podkroví, do 10,5 m2. Na pozemku je možné postavit pouze rodinný dům, nikoliv bytový dům. Na hranici pozemku je přiveden městský vodovod, kanalizace, plyn a elektřina.
Aktuálně na katastru nemovitostí probíhá dělení stávajících dvou pozemků dle geometrického plánu tak, aby vznikly 2 stavební pozemky, každý s vlastní příjezdovou cestou. Na jednom z pozemků již stojí stavba před dokončením, tento pozemek ani dům není součástí této nabídky.
Budoucí pozemek tvoří příjezdová cesta, která v nejužším místě měří 4,20 m. Samotný pozemek má nepravidelný tvar s délkou cca 42 m a šířkou 16,5 - 23 m.
Obec Chrášťany (německy Rohrfeld) je vesnice v okrese Praha-západ, kraj Středočeský, těsně za západní hranicí Prahy podél silnice č. 605, vedle pražské vesnice Třebonice a dopravní, obchodní a průmyslové zóny Zličín. Žije zde 929 obyvatel. Na území obce je několik průmyslových areálů. Ve vesnici je obecní úřad i základní škola.
Chrášťany sousedí s obcemi Chýně, Jinočany, městem Rudnou a na východě s hlavním městem Prahou. Obec je položena v nadmořské výšce 398 metrů nad mořem.
Chrášťany byly obcí původně zemědělskou. Původ jména Chrášťany se vysvětluje jako ves lidí bydlících v chrástu nebo u chrástu, jak se dříve označovala porostlina nebo lesina. Někdy se také jednalo o vzrostlý les. U našich Chrášťan se ale zcela určitě jednalo o první případ. Jméno se původně zapisovalo jako Krascani . V této podobě je obec zapsána spolu s Hořelicemi, Dušníky a Bratronicemi jako majetek benediktinského kláštera sv. Jiří na Hradě pražském v roce 1227. Od roku 1378 je obec v majetku pražského arcibiskupství.
Od počátku 18. století se stala obec správním a vrchnostenským sídlem. Bylo vytvořeno panství Chrášťany do kterého patřily obce: Ořech, Knovíz, Únětice, Vokovice, Přílepy, Železná, Řepy, Dušníky. V katastru panství bylo pět velkostatků a pivovar v Úněticích. V roce 1848 zde byl umístěn horní úřad a roku 1854 byla obec spojena s obcí Jinočany v jednu místní obec Chrášťany. V těch letech se v obci nacházel panský dvůr, cihelna ovčín, sýpka a dvě krčmy. V tomto období patřila obec pod hejtmanství Kladno, okres Unhošť.
V roce 1949 byla obec začleněna do okresu Praha- západ. V tomtéž roce bylo založeno družstvo místního Sokola. Na počátku 50. let byly vysázeny větrolamy v katastru obce.
Po roce 1989 se život obce opět velice změnil. Velké zemědělské podniky se rozpadly, někteří obyvatelé se opět začali věnovat soukromému zemědělství nebo podnikání. Snadná dostupnost Prahy a rozsáhlé pozemky v okolí změnily obec na lukrativní zónu jak pro bydlení, tak hlavně pro realizaci podnikatelských záměrů. Na okraji obce a v jejím sousedství tak vyrostlo mnoho velkých podniků, skladů a nákupních center. V obci se začalo stavět i mnoho nových domů.
V roce 2011 bylo v obci otevřeno víceúčelové hřiště pro děti a mládež v rámci stávajícího ragbyového areálu.
MAPA SÍTÍ
7.900.000,- Kč
7.876,- Kč/m2